Vlastní zdroj čisté energie


Globální oteplování je velkým tématem, kterému se věnují nejen samotné státy, ale i celá Evropská unie. Není proto divu, že se čím dál více lidí zaměřuje na čisté zdroje energie, které nabízí nejen ekologický způsob výroby energie, ale také různé výhody spojené s dotacemi nebo nižšími daněmi. Využití fotovoltaiky je přitom velmi široké a panely lze využít nejen pro velké objekty, ale také pro rodinné domy a panelové domy. Ve všech případech jsou totiž efektivním zdrojem levné a čisté elektrické energie.

fve

Kde lze tepelné panely využít?

Průmyslové objekty a velké budovy

Spotřeba elektrické energie je u mnoha firem vysoká a často bývají účty za elektřinu jedním z hlavních ročních nákladů. To platí především u firem zaměřených na výrobu, které mohou ročně spotřebovat i stonásobek průměrného rodinného domu. Fotovoltaika Brno dokáže s náklady pomoci a poskytnout snížení účtů za elektřinu i o několik desítek procent.

instalace fve

Rodinné domy

Rodinné domy jsou ideální pro využití tepelných panelů, a to díky relativně nízké spotřebě, kterou lze pokrýt několika panely s využitím nejmodernějších technologií. V kombinace s tepelným čerpadlem lze vyrobenou elektřinu využít i pro vytápění a dostat roční náklady na minimum. Pro instalaci na rodinné domy lze navíc získat i dotaci a snížit tak pořizovací náklady o několik desítek procent.

Chaty a rekreační objekty

Chaty a rekreační objekty se často nachází mimo civilizaci, a to kvůli klidu a pohodě, která je spojená s přírodou a odtržením od vesnic a měst. Absence civilizace s sebou nese ale i nevýhody a jednou z nich jsou i omezené zdroje elektřiny v lesích a odlehlých lokalitách. Instalace FVE je v takovém případě perfektním řešením a kombinuje nízké pořizovací náklady s efektivním zdrojem elektrické energie. I na chatě je tak možné sledovat televizi nebo skladovat potraviny v chladničce.