Proč není součástí olympiády více zvířecích sportů?

Mnoho lidí nadšeně sleduje nejen lidské, ale také zvířecí sportovce a chtějí je vidět soupeřit na těch nejvyšších soutěžích. Pro sportovce samozřejmě neexistuje vyšší meta než olympiáda. Avšak když se podíváme do jejího programu, zjistíme, že právě zvířecích sportů zde najdeme skutečně pomálu, a rozhodně to nevypadá, že by se olympijský výbor chystal do něj zařadit další.

 

Je pravdou, že některé z nich mohou poskytnout skutečně atraktivní a divácky zajímavou podívanou. Veřejnost však o nich příliš neví. To však není zdaleka jediný důvod, proč proti nim existuje ve výborech taková averze.

 

soutěže agility mohou být napínavé

 

Tím prvním je, že jsou náročné na organizaci. A nyní nemám na mysli jen soutěž samotnou, ale také přepravu, ubytování, krmení, veterinární péče a mnohé další věci. Nezapomeňme, že na olympiádu se sjíždějí sportovci z celého světa, a někteří tedy musí cestovat i skutečně velkou dálku. To je dost stresující i pro běžného člověka, natož pro zvíře, které nemá ani ponětí, co se vlastně děje. A následně se po něm bude chtít, aby podalo svůj nejlepší výkon.

 

koňské dostihy jsou nejznámějším zvířecím sportem

 

To také znamená, že bude potřeba, aby dorazilo s předstihem a na nové prostředí si zvyklo. A všichni víme, jaké starosti s tím mají například u koní, kteří jako jediní na olympiádě soutěží. Ti jsou navíc na takovou přepravu již zvyklí.

 

Ovšem to není jediný důvod. Dále jsou zde obavy z protestů nejrůznějších ochránců zvířat, kteří prakticky jakýkoliv zvířecí sport označují za týrání. Pokud by některý z nich na program zařadili, tato skupina lidí by nezůstala zticha, a to by mohlo značně poškodit celou soutěž. A to si nikdo nechce dovolit.

 

Jistě, je možné, že by se přijmutí některého ze zvířecích sportů setkalo s úspěchem, avšak riziko je podle čelních představitelů příliš velké. Proto není pravděpodobné, že by k něčemu takovému v nejbližší době došlo. A to je škoda, neboť tím přicházíme o skutečně napínavou podívanou.