Bez použití chlóru – by to nešlo

Patříte mezi milovníky koupání a vlastníte váš osobní bazén? V tom případě vám musí být jasné, že jeho koupě bohužel nestačí. Docílit perfektně zářivé vody a zajistit jí péči, kterou vyžaduje, aby byl váš pobyt v bazénu pouze přínosem, musíte pomocí chemických přípravků, které vám s tímto problémem pomůžou.

čistý bazén

Chlór je klasikou, která vede

Chemie na bázi aktivního chlóru je nejvíce prodávaná a oblíbená mezi zákazníky, kteří se snaží dopracovat se k vodě, v jaké by se jim koupalo na kvalitní úrovni. Není se tedy čemu divit, že jsou to právě chlorové tablety, po kterých sáhnou v případě, že potřebují jejich bazén ošetřit.
Tyto tablety se využívají na průběžnou péči o vodu, ve které hodláte trávit celé léto. Použít jich však můžete i jako okamžitou pomoc v situaci, kdy se vám voda zakalí nebo bude vyžadovat náhlý zásah chemie. S jejich volbou tedy nic nezkazíte, ale naopak jsou počáteční zbraní, která váš bazén přivede do stavu, v jaký doufáte.

Nabídka, která má za účel poskytnout vám dokonalé tablety přesně na míru, se zaměřuje nejen na klasické velikosti, ale i takzvané mini tablety. Ty jsou vhodné do menších typů bazénů, kde není potřeba aktivovat takové množství přípravku jako v těch nadrozměrných.
PAMATUJTE!
Tablety nikdy nevhazujte volně do bazénu! Je nesmírně důležité umístit jich do nádoby na to určené – tedy do plováku, který by jejich uvolňování rozptýlil po celém jeho obvodu.

býle

Dokupte si k nim další pomocníky

I přesto, že vašemu bazénu dopřejete péči a aktivní chlór, je nutné poprat se i s dalšími nešvary, které dlouhodobě stojatá voda může přinést. Je tedy nevyhnutelné – pořídit si k nim i další přípravky, které by stabilizovaly její ph, odstraní její nadměrné zazelenání nebo dokonce vznik vápenných krust po stranách a dně vašeho bazénu.
Se všemi těmito pomocníky máte tu nejvyšší pravděpodobnost k tomu, aby se vaše koupání proměnilo pouze v zážitek a radostnou událost, nikoli v neustálý boj o jeho prvotřídní vzhled.