Prevence proti dětským rýmičkám

Někdy si říkáte, že vaše dítě má snad magnet na všechny bacily. Jen co navštíví kolektiv dětí, přinese si domů jako suvenýr zelenou nudli nebo kašel. Věřte, že toto řeší každá máma. Rozhodně v tom nejste sama. Na uklidnění je důležité zmínit, že dětský imunitní systém teprve dozrává. Situace se většinou zlepší až s nástupem do školy. Zkrátka nemocemi si děti musí projít. Ale pro posílení imunity můžete přece jen něco udělat.

Průměrný počet onemocnění virózou je 6-8x za rok.

děti

Naučte dítě pořádně smrkat

Co nejdříve naučte dítko smrkat. Pokud to ještě neumí, používejte odsávačku a při rýmě myslete na důležité pravidlo: průchodný nos. Vyhnete se tak zánětu středního ucha.

Vyplachujte nos

Ideální je mořská voda nebo vincentka. Přes zimu klidně každý den jako prevenci. Pokud vás nachlazení trápí častěji, investujte do inhalátoru.

Dítě nechte pořádně vyléčit

Chápeme, že doma s marodem je to náročné a vy už také potřebujete do práce, ale rekonvalescenci neuspěchejte. Pokud byste potomka poslala do školky moc brzy, pravděpodobně by brzy zase onemocněl.

Doplňte vitamín D

Hlavně přes zimu se nebojte doplňovat vitamín D uměle. Nejlepší forma pro děti jsou kapky.

Dbejte na zdravou stravu

Být to jen na dětech, jedí jen špagety s kečupem a pizzu. Vy se ale postarejte o vyváženou a pestrou stravu. Dbejte na dostatek ovoce, zeleniny, luštěnin, celozrnných výrobků, kysaných mléčných výrobků, ryb, ořechů a semínek.

zelenina

Choďte ven na procházky

Procházka venku způsobí prokrvení dýchacích cest, sliznic očí a uší, čímž se zvýší jejich odolnost.

Nechte dítě prospat

Spánek je důležitý, aby marod nabral sílu a energii. Při nemoci neřešte režim a nechte tělo spát, jak potřebuje.

Otužujte se

Můžete s tím začít už u malého miminka. Na přebalovacím pultu ho nechte několik minut nahaté (teplota v místnosti by měla být kolem 20 stupňů). Starším dětem pak omývejte vlažnou žínkou končetiny a každý týden teplotu snižujte.