Ženu nezastavíš.

Kdyby mohly veškeré své roky věnovat budování kariéry a nemusely se starat o děti, pak by veškerá energie byla vynaložena na pracovní povinnosti. Jedny z nejcennějších ženských vlastností jsou trpělivost a vytrvalost. Jsou to vlastnosti, se kterými se ženy již narodí. Jde o jednoduchý fakt, že se při výchově dětí ženy zkrátka nevzdávají. Nemohou si říct: „Tak a dost. Už se dále nechci věnovat výchově mého dítěte, protože mě to nebaví.“ Jsou tak schopny dát život osobnosti, která se celý život bude pod jejich dohledem formovat. Jsou schopny vypiplat hotového jedince, který je schopen sám komplexně přemýšlet a přežít.

mothers-3389671_960_720

Nyní si představte, že tato energie, společně s rovnými podmínkami je využita na budování firmy. Ženy jsou jednak empatické, ale jednak velmi přímé a praktické. To jsou vlastnosti, které se na vedoucích pozicích rozhodně uplatní.

Ještě v dnešní době se ale často setkáváme s nerovností nejen na trhu práce. Situace je mnohem lepší než na příklad před deseti lety. V dnešní době je totiž rovnost mužů a žen zakotvena v dokumentech a směrnicích, které se dotýkají našeho běžného života.

blonde-826027_960_720

V dnešní době se setkáváme s ženami nejen na vysokých postech, ale konečně také v politice. V sousedském Slovensku je žena dokonce prezidentkou. Tomuhle již můžeme říkat úspěch. Ve vedení televize Nova je žena generální ředitelkou. Top management je taktéž vyvážený v žensko-mužském zastoupení. Stejně tak ředitelé a ředitelky sekcí si nemají vzájemně co vyčítat.

Je přitom nesmírně důležité, aby se ženy navzájem v růstu podporovaly. Pokud si budou závidět a házet klacky pod nohy, nejen že jejich cesty budou daleko spletitější, ale není to správný příklad jednak pro budoucí generace a jednak v mužské společnosti to může vyvolávat opět negativní obraz na ženy na pracovním trhu. A to opravdu nechceme. Zkrátka se držme hesla Ženy sobě Mylifestyle!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup