Asociace tenisových profesionálů

Asociace je nedílnou součástí tenisového světa. Po celém světě je známá pod zkratkou ATP. Byla založená v roce 1972 a do dnešních let se snaží o to, aby tenis patřil mezi top sporty. A co je cílem této organizace? Hlavním úkolem je zastupování profesionálních mužských hráčů. Tedy profesionálních tenistů. V druhé řadě se tato asociace zabývá sestavováním celosvětového žebříčku hráčů.
sportovní vybavení tenisty.jpg
Tento žebříček nejen slouží k informaci o nejlepších hráčích, ale také díky němu se určuje nasazování hráčů v turnajích. Každý turnaj v rámci ATP World Tour má jinou váhu. Díky tomu vítěz určitého turnaje dostanete určený počet bodů, ale také finanční odměnu. V dnešní době se pod záštitou asociace tenisových profesionálů konána většina mezinárodních turnajů, které můžete znát třeba t televize, novin, ale také jako znalec sportovního světa.
tenisový zápas.jpg

Tenis je elegantní hra


Tenis opravdu patří mezi velmi elegantní míčové hry. Stal se z něj nejen olympijský sport, ale také se od něj odvinula spousta jiných podobných sportů jako je soft tenis, plážový tenis a jiné. Ke hře je zapotřebí kromě určeného počtu hráčů také raketa, míček, tenisový kurt a síť. Nesmíme zapomenout na pravidla hry. Jejich úplné znění najdete na internetu. U tenisu není dán věk, pohlaví, výška ani váha. Tedy tenis může hrát kdokoliv, koho tato hra naplňuje a baví. Ať se jedná o profesionály nebo rekreační hráče. Co je vlastně hlavním úkolem této hry? Není třeba nad tím hledat věda. Stačí pouze vrátit míč přes síť soupeřovi do dvorce tak, aby ho soupeř nedokázal zahrát zpět, anebo v lepším případě, ani nedoběhl. Díky tomu se v hráčích rozvíjí nejen vůle, ale také cílevědomost, soustředění a vnitřní klid. Samozřejmě, že také disciplína. Pokud tenis hrajete rekreačně, může se pro Vás stát příjemnou sportovní chvíli.