Neúmyslné uvolňování energie

Kundalini, nebo-li šakti (božská jiskra,životní síly).Začíná od kostrče, kde je umístěná. Vystoupí vzhůru páteří a ven temenem hlavy, tím splyne s duchovní energií vesmíru. Zablokuje si člověk proudění, může si způsobit zmatek jak tělesný, duševní či dokonce citový. Plní svůj úkol tak aby očišťovaly určité procesy, které už nefungují. Lidé, kteří pečují o své tělo, mívají mnohem snadnější procesy očištění kundalini.
barevná spirála.jpg
Stoupání téhle energie je pro ně blahodárný pocit, který si okamžitě uvědomují. Není-li tělo připraveno na tak silnou energii, může mu trvat i několik let, než bude připraveno k procesu. Jakmile s tím ale člověk začne, už není cesty zpátky, je to neustálý proces, z kterého nejde odejít, můžeme ho maximálně zpomalit. Neúmyslné uvolnění může také nastat užíváním drog, při přepracovanosti, smutku, velkých strachů, ale také přílišné sexuální předehře, bez orgasmu může vyvolat uvolnění téhle energie. Při meditaci a józe probíhá zpravidla lépe a plynuleji uvolňování, neboť tělo je připravené a umí dobře pracovat s energiemi.
Dalšími příznaky jsou také začernalé nehty na palcích u nohou, celková rozechvělost v těle, vnímáme pocity nevolnosti, může nám i krvácet z nosu. To může způsobovat veškerý přebytek energie nashromážděné v těle. Kundalini úzce souvisí se všemi čakrami v těle, prochází, přes každou jednotlivou zvlášť, dokud se nedostane k té nejvyšší a tím způsobuje osvícení.
fialová mandala.jpg
Určité tantrické školy vytvořily mapy čaker, díky kterým můžeme detailně pochopit spirituální probuzení kundalini. Tenhle proces je velmi oceňován i u určitých jogínů, ovšem tohle cvičení není bezpečné pro každého a vyžaduje opravdu určitý odborný dohled, popřípadě s guru, který je už dá se říci probuzený a umí ovládat kundalini. K projevu téhle hadí síly si každý člověk musí přijít sám, je to největší dar ukrytý v každém člověku, bez výhrad.