Obezita je pro nás špatná

Obezita určitě není jednou z věcí, která by pro nás byla zdravá. Přináší s sebou spoustu rizik chronických onemocnění, a v neposlední v řadě může působit na naše sebevědomí https://ona.idnes.cz/dalibor-spok-zdrave-sebevedomi-dm2-/vztahy-sex.aspx%3Fc%3DA151109_110920_vztahy-sex_jup v tom negativním slova smyslu pro to, že se nebudeme ve svém těle cítit komfortně. Někdy je jen velmi tenká hranice mezi tím, co můžeme považovat za nadváhu, a co už za obezitu. Váha není tím správným ukazatelem. Záleží totiž také na tom, jak jste vysocí, jaké máte rozložení svalstva, jestli jste muž, žena nebo kolik máte let. V tomto případě je nejlepším ukazatelem BMI.

nápisy

Ať je to, jak chce, obezita ani nadváha nejsou dobré pro vaše tělo. Všichni odborníci se shodují, že obezita je rizikovým faktorem pro spoustu onemocnění. Můžeme sem zařadit například cukrovku, vysoký krevní tlak, a onemocnění srdce, vysoký cholesterol nebo dokonce nádorová onemocnění.

Obezita vám bude postupně také přinášet různé těžkosti do života. Obézní člověk daleko méně pohyblivý než člověk s normální zdravou váhou. Budete se zadýchávat rychleji, a pohyb je, které jste dříve vykonávali bez problémů, teď budou pro vás představovat nepřekonatelnou překážku. K tomu si přidejte nadměrné pocení, a slabou výdrž u pohybových aktivit.

obezita

Obézní se totiž stane nejen kvůli špatnému stravování, ale také kvůli nedostatku pohybu. Tím pádem ztratíme svou fyzickou kondici. Tělo si odvykne na pravidelný pohyb čárkách svaly nám ochabnou a zleniví víme. Vrátit se potom do koloběhu cvičení, kdy budeme pravidelně zase provozovat nějakou pohybovou aktivitu, není vůbec nic lehkého no a spoustu lidí to několikrát vzdá. Než si na pohyb zase vybuduje nějaký zdravý návyk.

Začněte tedy žít zdravě a dejte obezitě sbohem. Vybírejte si kvalitní a zdravé potraviny, hodně ovoce, zeleniny a snažte se to zase pravidelně hýbat. I když vám teď obezita nemusí činit potíže, do budoucna je více než jisté, že tomu tak bude.