Skoro jako v moři

Chcete-li si užívat koupání venku kdykoliv se vám zamane, nejspíše si budete muset koupit na zahradu bazén. Vzhledem k tomu, že se dnes dají pořídit za poměrně příjemné ceny, neměl by to být zase až tak veliký problém. Obtížné už dokonce není ani nasimulovat ve svém bazénu moře. To můžete udělat jednoduše, stačí si pořídit opravdu kvalitní mořskou sůl. Ta sama o sobě ale stačit nebude. Proto, aby se dokázala v bazénové vodě dokonale rozpustit, je nutné mít k dispozici i solonizační jednotku. Bez byste pocitu z koupání v moři nikdy u sebe doma nedosáhli.
plavec sáhl na cílovou čáru

Naprostá čistota

Solonizační jednotku můžete sehnat jednoduše ve specializovaném obchodě, ale připravte se na to, že se finančně trochu prohnete. Rozhodně se nejedná o přístroj, který by stál pár tisícovek. Záleží hlavně na velikosti vašeho bazénu. U menších si vystačíte s méně výkonnými přístroji, pro velké bazény je nutné zakoupit silnější typ solonizační jednotky. Také je nutné nekupovat standardní sůl v běžném obchodě, ale opravdovou mořskou sůl, která neobsahuje žádné různé příměsi. Mějte na paměti, že se jedná zároveň o dezinfekci, tudíž by měla být co nejčistější.
mladá plavkyně

Zdravé koupání

Samozřejmě, že místo soli můžete použít i daleko levnější a možná i efektivnější dezinfekční prostředky ale uvědomte si, že ty nejenže nepůsobí léčivě, ale kupříkladu v případě chlóru mohou dokonce škodit i pokožce. Samozřejmě ne nějakým zásadním způsobem, ale v případě, že máte citlivější pleť, může vás po koupání začít pálit. Slaná voda naopak působí vyloženě léčivě, zvláště, pokud použijete opravdu vysoce kvalitní mořskou sůl. Ne nadarmo se vždy lidé, kteří trpěli nějakou dermatologickou chorobou posílali k moři. Tam se dokázala jejich kůže zregenerovat o poznání rychleji než v našich podmínkách. A v bazénu tyto podmínky můžete navodit.