Jaké musí být tenisové ponožky

Tenis sice u nás nepatří k těm populárnějším sportům, přesto se mu věnuje poměrně dost lidí. Napomáhá tomu i fakt, že máme několik velmi dobrých hráčů i na mezinárodní úrovni, kteří k němu přitahují pozornost.

Pravdou je, že na rekreační hraní toho příliš nepotřebujeme. Pokud však plánujeme hrát profesionálně, pak je správné vybavení základ. A nejedná se zde pouze o raketu a vhodné míčky, ale také o naše oblečení. To má totiž na naši hru mnohem větší vliv, než by se na první pohled zdálo.

klasické tenisové ponožky

Příkladem mohou být tenisové ponožky. Ty jsou vyráběny speciálním postupem ze zvláštního materiálu, aby bylo dosaženo potřebných vlastností. Bez nich by se totiž hra stala daleko obtížnější, což by velmi snadno mohlo vést k prohře. A prohrát kvůli špatným ponožkám, zvláště na mezinárodním turnaji, je něco, co rozhodně nikdo nechce.

Tím první, na co se jejich výrobci zaměřují, je neklouzavost, a to po celé délce. Všichni víme, že se některé typy ponožek rády shrnují, případně se na noze přetáčí. To platí zvláště při delší chůzi či běhu. A víme, že tenisový zápas může trvat i velmi dlouho.

hráč hrající bez ponožek

Z toho samého důvodu je důležitá také velká prodyšnost. Je pravděpodobné, že se zvláště v letních měsících tenista značně zpotí, a to zvláště v botách. Pokud by pot nebyl odváděn ponožkou, byla by zde velká šance vzniku opruzenin či zapařenin, které by značně znepříjemňovaly následující utkání.

V neposlední řadě je zde také jejich odolnost. Musí vydržet skutečně velkou zátěž, aniž by se v nich vytvořily díry či začaly být prořídlé. Koneckonců, asi nikdo si nechce kupovat po každém zápase nové ponožky. Jejich životnost tedy musí být dostatečně velká.

Samozřejmě není snadné všechny tyto podmínky dodržet. I to je důvod, proč je cena kvalitních tenisových ponožek tak velká. Měli bychom však mít na paměti, že pokud plánujeme vážnou tenisovou kariéru, pak se tato investice rozhodně vyplatí.