Radosti a strasti s ročním dítětem

Roční raubíř už umí pořádně pozlobit ale také potěšit nejedno srdíčko. Co vás čeká s čerstvě ročním dítkem? Časem budete určitě vzpomínat na krásné chvíle v tomto období, zážitků totiž bude strašně moc.
dítě s čelenkou
· První krůčky
Jakmile miminko zjistí, že má nožičky a postaví se na ně, tak máte o obrovské množství starostí více. Prvně bude drobeček obcházet opatrně nábytek, ukračovat do boku a u toho se držet nábytku. Než se pustí do prostoru může trvat i několik měsíců. Jakmile se začne dítě stavět okolo nábytku, musíte mít samozřejmě víc přehled o tom, kde se dítko pohybuje a u čeho zrovna stojí. To ale není nic proti tomu, až začne samo chodit v prostoru. Rozhodně však dítěti nedávejte botičky s pevnou podrážkou a pevnou patou i kotníkem. Tyto boty jsou naprosto nevhodné pro první krůčky. Spíše volte kožené či látkové capáčky, které jsou pro dětskou nohu mnohem vhodnější.
· První slůvka
Vaše srdce roztaje, jakmile uslyšíte z úst vašeho dítka „mama“, „tata“, „baba“ a tak dále. Hned jak začne dítko mluvit, ubezpečuji vás, že tu pustinku vážně nezavře. Bude mluvit od rána do večera a ačkoli mu nebudete nejspíš ani trochu rozumět, o to pro vás bude jeho žvatlání příjemnější.
dítě s čelenkou
· Hračky
Hračky budou všude. Ale opravdu všude. Děti roztahají všechno a ve výsledku si s ničím moc hrát nebudou. Nejlepším řešením je mít co nejméně hraček doma celkově. Pořizujte spíše kvalitní hračky, aby něco vydržely, ale na druhou stranu dítko zaujaly na delší dobu.
· Vztek a bojkot
Vztek a bojkot vás bude provázet každý den. Nechce jíst polévku, nebude sedět v židličce u jídla, teď zrovna chce vyhazovat hlínu z kytky a nezajímá ho, že se vám to nelíbí. Cokoli nepovolíte nebo cokoli se dítku nebude líbit se setká se vztekem a často i s pláčem. Často kolem roka také nastává bojkot kočárku, dítko už chce chodit samo.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup