Manituova bota

Jedná o film z roku 2001, který podle vlastního scénáře režíroval Michael Herbig. Jde o parodii, především na filmy Karla Maye, Poklad na Stříbrném jezeře, ale můžeme vidět ve filmy u parodie na Tenkrát na Západě, Tanec s vlky, Terminátor 2: Den zúčtování, Indiana Jones a chrám zkázy, Třetí muž nebo Olověná vesta. Tento film byl zařazen mezi jeden z nejlepších v poválečném Německu. Podle tohoto filmu v roce 2008 uvedli v Berlíně muzikál.
teepee a noční obloha
Film Manituova bota získal tyto ocenění:
· Box Office Germany Award: platinová cena za 5 miliónů návštěvníků za 50 týdnů
· Box Office Germany Award: titanová cena za úspěch v Rakousku
· Deutscher Filmpreis – zvláštní cena poroty, cena publika
· Bayerischer Filmpreis – cena publika za nejoblíbenější film, zvláštní cena ministerského předsedy pro Michaela Herbiga za režisérský výkon
· Cena Goldene Leinwand za 3 milióny návštěvníků
· Cena Goldene Leinwand s jednou hvězdou za 6 miliónů návštěvníků
· Cena Goldene Leinwand se dvěma hvězdami za 9 miliónů návštěvníků
· Cena Jupiter – nejlepší německý film
· DIVA-Award – cena publika
· Cena Bambi v kategorii nejlepší film
· Porcelánový lev Bavorského státního kancléřství za nejúspěšnější film
· Německá komediální cena – nejlepší film
žena na koni
Bílý Ranger (Christian Tramitz) zachránil na železničním přejezdu život náčelníkovi Apačů Abahašimovi (Michael Herbig). Díky tomu se z nich stali pokrevní bratři a zažívali spolu různá dobrodružství. Santa Maria (Sky Du Mont), realitní makléř z Wyomingu, okradl Abahašima a Rangera, když jim prodával místo salonu jen přední desku. Přitom zabil Falešného zajíce, syna náčelníka Šošonů, Lstivého mloka (Irshad Panjatan). Šošoni se ale domnívali, že vrahem je Abahaši, jelikož Santa Maria byl jejich přítel. Zajmou je a odsoudí k smrti, ale podaří se jim utéci, přitom zabijí nechtěně domácího mazlíka – králíka, Lstivému mlokovi. Abahaši si vzpomene, že má mapu k pokladu, sice rozdělenou na 4 díly, ale začnou je hledat. Prchnou na ranč Pudřenka, který patří jeho homosexuálnímu bratru – dvojčeti Winnetouchovi (Michael Herbich). Už mají dva díly mapy a rozjedou se pro zbylé dva, které mají barová zpěvačka Ushi (Marie Bäumer) a řecký majitel taverny Dimitri (Rick Kavanian). Lstí získá Santa Maria všechny díly mapy, najde skálu ve tvaru boty a tam se odehraje závěrečná bitva mezi nimi.

Tento film je dobrá komedie na odreagování, sama za sebe jí dávám 80%.