Knihy a studium

Vždycky mi hodně záleželo na vzdělání. Vzdělání pro mě bylo opravdu moc důležité. A to ne jenom z toho důvodu, že mě bavilo číst a vzdělávat se. Ale taky hlavně z toho důvodu, že jsem si říkala, že když budu mít prima vzdělání, tak taky si najdu lepší práci. Nevím jak vy, ale tohle byl můj sen a věřila jsem tomu, že budu mít vysokou školu, myslela jsem si, že se taky na vysokou školu dostanu opravdu lehce. Takže jsem se na střední škole opravdu snažila, abych měla opravdu ty nejlepší známky. Taky jsem měla na střední škole prima kamarádku, která mi hodně fandila. A já svou kamarádku jsem taky hodně doučovala. Protože moje kamarádka taky měla ráda vzdělávání, jenomže jí to, ale bohužel moc nešlo.

Knihy jsou má vášeň.

I když se moje kamarádka snažila vzdělávat, tak se jí to moc nedařilo. Asi na to neměla tak zvané buňky. Jenomže já jsem chtěla své kamarádce pomoct, tak jsem jí velmi často doučovala a taky jsem jí hodně pomáhala a nevím, jestli to na střední škole učitel věděl, ale vůbec na to nereagoval. Asi náš učitel ocenil má dobré srdce. Tak to nechal být.

Četba mě moc baví.

Taky jsem s kamarádkou moc ráda jezdila na takové srazy a tábory, které se věnovaly vzdělávání lidi. Taky tam jsem si našla opravdu mnoho přátel. A to nejenom přátelé mezi těmi dětmi, ale taky mezi učiteli. A tam se to právě stalo. Ve svých šestnácti letech jsem se tam zamilovala do jednoho učitele. Byl to takový mladý učitel a myslím si, že měl asi velmi krátce po studních. Musím říct, to byla asi láska na první pohled. Samozřejmě, ale to nebylo oboustranné. Ten učitel měl samozřejmě už manželku a já jsem tak byla velmi nešťastná. Takže jsem své zaměření dala pouze už jenom na vzdělání a neotáčela jsem se na žádného kluka ani muže. Myslím si, že vzdělání mi bude v životě důležitější než nějaký muž. A vám záleží hodně na vzdělání nebo ne?