Jak si ulehčit chytání ryb?

Jaro je příslibem nejen probouzející se přírody, ale především začátek rybářské sezóny. Rybolov je čím dál více vyhledávaný druh odpočinku, sportu a relaxace v jednom.

Nádherné chvíle strávené u vody střídají i dlouhé chvíle, kdy ryba ne, a ne zabrat na vaši návnadu. Již poněkolikáté jste „přehodili“ pruty a zkouška obměny návnady stále nepřináší vytoužený výsledek v podobě kapitálního úlovku. Očima stále těkáte po vizuálním hlásiči záběru (tzv. policajtu) a i ten jen mírným pohupování ve větru dává najevo svůj nezájem o jakoukoli akci. Z neklidného podupávání nohou lehce přejdete do nervózního obcházení a průzkumu nedalekého okolí.

hlásič záběru

Náhle typický zvuk brzdy navijáku vám dává jasně najevo, že tu pravou chvíli zaseknutí jste již dávno propásl a po úprku ke svým prutům jen naprázdno trhnutím svůj kalich hořkosti nezdaru vypijete do dna. Ano, i tato situace patří k tomuto nádhernému koníčku. Je umění správného rybolovu, vystihnout ten pravý čas, kdy rybu úspěšně zaseknout. A jsou dny, kdy i nejaktivnější ryba se jen líně a pomalu vydá k vaší návnadě. A za soumraku a v noci je tato situace ještě komplikovanější. Mihotavé světlo svíčky, pod policajtem, (jak ještě někteří používají), vás po pár hodinách hypnotického pohybu doslova uspí. A výsledek úspěchu je stejný, jako v předešlém případě.

záběr ryby

Tyto situace rozhodně ulehčí hlásiče záběru, kdy nejen vizuálně, ale i zvukově vás zavčas upozorní, že se na konci vašeho nahozeného prutu právě něco děje. Nejen že vizuálně pomocí diody jasně vidíte přicházející chvíli zaseknutí, ale zvukový doprovod při nepatrném posunu vlasce vám dodá dostatek času na přiběhnutí k prutům. Značkový hlásič Delphin je zárukou kvality za rozumnou cenu a rozhodně stojí za povšimnutí. Voděodolné hlásiče vás o tuto kratochvíli nepřipraví ani v nepříznivém počasí. U nás najdete širokou nabídku kvalitních hlásičů a plus něco na víc. Navštivte tyto stránky a rozhodně se dozvíte více.