Turistika jako sport? Ano!

Ti, kdo pravidelně sportují ve fitku anebo běhají maratony, soustředěně cvičí v tělocvičně, prohánějí se na in-line bruslích po parcích, těm následující řádky budou připadat asi nepochopitelné.

ženy při nordic walkingu

Ale ANO! I turistika je sport a ti, kdo ji vyznávají – by ji nevyměnili za nic na světě. Turistika plní sny lidem, kteří se třeba stydí zajít do fitka a ukazovat bříško, nevědí, jak cvičit, ani je nebaví být zavření v místnosti. Ale chtějí „něco“ pro sebe dělat! A pokud skutečně něco chcete, ono to k vám přijde. Buď zaslechnete výzvu v rádiu, že se koná 20. ročník turistického pochodu, anebo si všimnete v čekárně u doktora pohozeného letáčku, který zve zase na jiný pochod anebo vám zavolá kamarádka, jestli byste s ní nechtěli jít v sobotu na turistiku.
horská turistika

Ti, kdo propadli turistice, jsou šťastní lidé, protože volný čas tráví v přírodě. Základem je dobrá obuv – zde se vyplatí nešetřit a zakoupit skutečně kvalitní obuv, nejlépe s odpruženou podrážkou. Ta tlumí nárazy při chůzi a šetří naše klouby. To je možná jediný větší výdaj. Oblečení si můžete vzít takové, na jaké je zvyklí. Po čase přijdete na to, že je vhodnější tzv. funkční oblečení a rádi zainvestujete do něho. Myslím, že nebudete litovat. Pak batůžek, připravit svačinu, přihodit tatranku – energii sbalenou na cesty