Balení do porodnice, a na co nezapomínat

Mít sbaleno do porodnice je velmi důležitá věc, která by se měla dělat s dostatečným předstihem, protože nikdy nevíte, kdy se děťátko rozhodne přijít na svět. Termín, netermín, je důležité být sbalena včas, a správně. Na stránkách vaší porodnice jistě naleznete seznam toho, co si máte zabalit, ale až se skutečně ocitnete v porodnici, může vám něco chybět, a mnohdy je čekání na chvíli, kdy partner nutnosti přinese, zkrátka příliš zdlouhavé. Co si tedy pro jistotu zabalit, a proč?

malé miminko

K porodu

Ačkoliv se říká, že porod je magický moment, kdy dítě přijde na svět, realita je jiná. Chvíle kdy konečně držíte v náruči ten malý uzlíček, je jistě k nezaplacení, ale to co jí předchází nebývá tak úplně příjemné. Některé ženy porodí za pár hodin od první kontrakce, jiným to trvá klidně i celý den, který tráví v nesnesitelných bolestech. A proto je důležité mít sebou něco, co vám pomůže tuto bolest vydržet. Oblíbená hudba, antistresový míček, který můžete při kontrakcích drtit v dlani, nebo třeba krabička slizu, který budete mezi křikem vztekle trhat. Zní to šíleně? Ne! Skutečně to pomáhá. Samozřejmě sebou musíte mít potřebné doklady, a pokud chcete, nachystejte si i porodní plán, ale…nezapomínejte na to, že každý porod je jedinečný, a mnohdy se ani přes snahu personálu nemusí dát váš plán dodržet. Porod se zkrátka nedá naplánovat.

dítě a kojenec

Na oddělení šestinedělí

Na oddělení šestinedělí toho moc nepotřebujete. Určitě si neberte knihy, které jen zabírají místo, protože nebudete mít energii je číst. Vezměte si však základní potřeby hygieny, krém na bradavky (budete ho potřebovat) a zásobu kojících čajů pro případ, že by se vám nechtěla rozjet laktace. Určitě si vezměte vlastní pyžama, protože nemocniční noční košile jsou nepříjemné, a nejsou ani slušivé. A možná tomu nevěříte, ale pokud budete v prvních dnech po porodu vypadat dobře, hodně vám to pomůže. Rovněž nezapomeňte na oblečení pro miminko https://www.kojeneckeobleceni.cz/Kojenecke-soupravy-PORODNICE-c2_0_1.htm. Porodnice sice mají erární oblečky, do kterých vám miminko oblečou, ale nechcete snad, aby se váš malý drobeček krčil v něčem, co není jeho. Vy byste snad chtěli být v prvních dnech svého života oblečení v něčem, co se střídá z jedné osoby na druhou? Kojenecké soupravičky do porodnice se dají koupit v mnoha obchodech s kojeneckými oděvy, nebo třeba na e-shopu Kojenecké oblečení.