Jak stáhnout YouTube video v požadovaném formátu?


Mnoho z nás sleduje na internetu nejrůznější videa, ať už se jedná o nejznámější YouTube, TikTok, stream či jiný podobný web. Často máme nějaké oblíbené, na které se hodně díváme. A na tom není rozhodně nic špatného. Problémem však může být, pokud se daná stránka či autor z nějakého důvodu rozhodnou vaše oblíbené video smazat. Pak zkrátka přijde den, kdy se na něj budete chtít podívat, a najednou zjistíte, že tam není.

Abychom tomuto předešli, je vhodné si svá oblíbená videa stáhnout. Mnoho lidí však neví, jak stáhnout YouTube video, zvláště když vezmeme v úvahu, že mnohdy jej chceme mít ve specifickém formátu, který náš přehrávač bude podporovat.

youtube3

Zde v podstatě máme dvě možnosti – buď si stáhneme nějaký speciální stahovací program, nebo využijeme internetových stránek, které tuto možnost nabízí. Obě metody pak mají své výhody a nevýhody.

Pokud si budeme chtít stáhnout program, obvykle vyhledáváme takový, který je zadarmo. Zde se ovšem vystavujeme riziku, že si spolu s daným programem stáhneme i virus, který může napadnout náš počítač. A to rozhodně není něco, co bychom chtěli, i když kvalitní antivirový program by měl toto riziko snížit na minimum.

Na druhou stranu je fakt, že nabízí více možností, zvláště co se výběru formátů týče. To je výhodné, pokud s daným videem budete chtít dále nějakým způsobem pracovat, nebo pokud máte přehrávač, který je skutečně hodně specifický v tom, jaké formáty přehraje.

youtube4

Pokud jde o online stahovací programy, pak zde je výhoda v tom, že není potřeba nic dalšího stahovat ani instalovat. Jistě, nemá takový výběr formátů a kvality, avšak ty, které nabízí, pro běžné pouštění postačí, a jsou podporovány většinou přehrávačů.

Záleží tedy především na tom, co s daným videem následně zamýšlíte, a kde jej budete chtít přehrávat – v počítači, na mobilním telefonu, či tabletu. Podle toho je vhodné zvolit takové řešení, které pro vás bude nejvýhodnější.