Vhodné prostředí pro nemocného seniora

V dnešní době jsme schopni se o pacienty, kteří trpí nemocemi stáří, kvalitně postarat. Rozhodně nikdo nemusí mít výčitky svědomí, že si svého nemocného seniora nenechal doma a do posledních sil (často i svých) se o něho nestaral sám. Někdy je přeci lepším řešením najít vhodné zařízení http://www.alzheimerhome.cz/o-domove-se-zvlastnim-rezimem/ a raději za ním co nejčastěji chodit na návštěvu. Jednou z nemocí, která je těžko zvladatelná, je Alzheimerova choroba.

msaáž

§  Nemoc, která ničí nejen toho, koho postihla, ale také jeho nejbližší.
§  Ti trpí tím, že se z jejich blízkých pomalu stávají docela cizí bytosti, které jsou najednou třeba i agresivní.
Stává se často, že v pokročilejším stádiu nemocní osočují své blízké z činů, nad kterými zůstává rozum stát. V domovech pro klienty, kteří Alzheimerovou chorobou trpí, jsou na všechny její projevy naprosto připraveni. Pacienti jsou ubytováni v domácím prostředí, které u nich navozuje pocit klidu. Pokoje jsou vybavené televizí i rádiem, aby nebyl zpřetrhán kontakt s venkovním světem.

Prodloužení kvalitního života

Do zařízení, ve kterých jsou ubytováni senioři s těmito obtížemi, se přijímá pouze personál, který je stoprocentně empatický. Proto je pro ně osobní přístup a laskavé zacházení naprostou samozřejmostí.

·        Klienti mají k dispozici péči
–         zdravotních sester
–         zdravotnickými asistenty
–         fyzioterapeuty
–         lékaři.

vysoký věk

Kromě těchto zaměstnanců jsou připraveni ke každodenní pomoci i ergoterapeuti. Ergoterapie je pro mnohého z nás ještě neznámým pojmem. Pro seniora postiženého Alzheimerovou chorobou je to životně důležité.
§  Ergoterapeut usiluje o maximální zachování všech dovedností a schopností svého klienta.
§  Jeho snahou je, aby se nemocný co nejdéle mohl postarat alespoň o své základní potřeby.
Pochopitelně, že prvotním zájmem je zachování důstojnosti klienta.