Základní vlastnosti flipového pouzdra

Eko-kůže není koženka – v mnoha obchodech se můžete setkat s tím, že vám nabízí výrobky zhotovené údajně z koženky, ale ve skutečnosti jde o eko-kůži. Jsou to dva různé materiály, na první pohled téměř shodné, ale s rozdílnými vlastnostmi. Eko-kůže je stoprocentní polyuretan, který se nanáší na bavlněnou tkaninu (úplet) a tím se liší od koženky, zhotovené převážně z PVC či kombinace PVC a polyuretanu.

tablet a mobil

Polyuretan poskytuje těmto výrobkům vysokou pevnost (odolává tlaku i tahu a častému otěru) a zároveň prodyšnost (na rozdíl od koženky – PVC), tím se velmi přibližuje pravé kůži. To oceníme např. u stélek obuvi, kde se často využívá, ale samozřejmě i u obalů na mobil Huawei Módní mobil, které chrání před vnějšími vlivy a nečistotami, a zároveň brání srážení vlhkosti na povrchu displeje telefonu.

mobil v ruce

Snadno se udržuje v čistotě – zašpiněný obal jednoduše vyčistíte vlhkým hadříkem, můžete si vypomáhat i šetrným saponátovým prostředkem nebo mýdlem. Nedoporučuje se tyto obaly prát v pračce, ale praní v ruce na teplotu cca 30 stupňů by jim nemělo vadit. Důležité je nechat obal dobře vyschnout.

Vypadá elegantně – co naplat, ať si zvolíte jakýkoli „futrál“ na mobil, tento bude výrazně dominovat svým vzhledem, ačkoli je velmi levný a snadno dostupný v mnoha barevných variacích. Mobil takto zabalený připomíná knížku nebo drobný zápisník, můžete jej položit na stůl v kanceláři, ve škole na lavici, doma na konferenční stolek, na plese vedle vázy s květinami a bramboříky, na svatební hostině vedle nazdobeného dortu a všude bude výrazným a zajímavým estetickým prvkem. Žádný jiný typ obalu nevypadá tak pěkně.

Chrání ze všech stran – uvnitř obalu je telefon vložen do silikonového pouzdra, které jej spolehlivě chrání z boku a ze zadní strany. Není tomu však vždy, někteří výrobci se nezdráhají namísto silikonové vaničky použít plastový klip, který je ale poměrně nepraktický a hlavně dostatečně telefon nechrání. Tuto skutečnosti si raději předem ověřte a plastovému klipu se vyhněte.