Žádné dokazování, že na to máte

Když se rozhodnete žádat o úvěr, bude vás čekat poměrně mnoho starostí, pokud se rozhodnete žádat v bance. Nebude to jenom zbytečné osobní jednání, které celý proces získání úvěru prodlužuje, ale bude to mnoho různých dokazování, že na splácení úvěru máte peníze. Mezi ty nejznámější a nejčastější patří tyto:

bankovky

  • Nahlížení do registrů = Banka si tímto způsobem ověřuje, že jste neměli v minulosti problémy se splácením. Pokud by tomu tak bylo, pak byste se v registru dlužníků objevili s negativním hodnocením a banka by si několikrát rozmyslela, zdali vám peníze opravdu půjčí nebo nikoliv. Je však velmi pravděpodobné, že byste peníze při negativním záznamu nezískali.
  • Ručení nemovitostí = Důležité naprosto u každého úvěru. Banka i nebankovní společnosti si tímto způsobem pojišťuje vaši schopnost splácet, respektive to, že své peníze dostane zpátky. Pokud by se totiž stalo, že byste měli se splácením problémy nebo byste nedokázali úvěr splatit, pak si jednoduše daná společnost vezme nemovitost, kterou ručíte.
  • Dokazování vašich příjmů = Poslední, a pro někoho velmi nepříjemný způsob ověření, že jste vhodný klient. Pro někoho je výše příjmu velmi citlivý údaj, o kterém se nechce s nikým dělit, a právě sdělovat své příjmy bance nebo jiné společnosti je poměrně nepříjemné. Vy sami byste totiž měli nejlépe vědět, zdali si splácení můžete dovolit nebo nikoliv.

Když vám není lhostejné, jak na tom je vaše schopnost splácet, pak se budete muset pustit do určitého počítání. Právě tím zjistíte, co si můžete reálně dovolit a pro co byste se již rozhodovat neměli. Je tedy lepší být připravený na všechno, a to právě díky tomu, že si všechno pečlivě spočítáte.

výpůjčka

Mějte nad vším kontrolu

Jakmile se rozhodnete pro hypotéku bez dokládání příjmů, přijdete o velkou starosti a své peníze získáte rychleji. Současně se však může stát, že něco zanedbáte a budete mít při splácení problémy, čehož byste se měli snažit vyhnout.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup