Vyrobte s dětmi masku na maškarní karneval

Poslední tři dny masopustního období (masopustní neděle, pondělí a úterý) vrcholí v některých vesnicích i městech oslavy, hodování, taneční zábavy, maškarní karnevaly a průvody, stejně jako v dřívějších dobách, před čtyřicetidenním půstem a Velikonocemi. Na internetu můžete nalézt místa, kdy a kde se ve vašem okolí masopust koná, a kam se můžete zajet podívat a pobavit. Například na Letenský masopust, Malostranský, Karlínský, Žižkovský masopust, Mělnický, na Masopust v ZOO Děčín, Písecký, Českobudějovický masopust, Masopust v Orlové, Olomoucký masopust, Bystřický, Masopust na Slezskoostravském hradě aj.

karneval pro děti

Maškarní karnevaly se konají také na školách, ve školkách nebo je pořádají různé zájmové kroužky, kulturní domy apod.

Čím originálnější masku s dětmi vymyslíte a vyrobíte, tím budou mít na karnevalu větší šanci na pěkné umístění v soutěži masek, která většinou na žádném karnevalu nesmí chybět. Maska by měla být nejen krásná a zajímavá, ale také pohodlná, aby se v ní děti mohly dobře pohybovat, například při cvičení, tančení nebo zpívání. Na karnevalu je totiž bohatý program plný her a soutěží. Nechybí tu ani dětmi oblíbená diskotéka, losování o ceny v tombole a malé občerstvení. Součástí bývá i nějaké pohádkové představení – třeba s loutkami nebo vystoupení s klauny.

příprava na maškarní

K výrobě masky si připravte nůžky, lepidlo, čtvrtky, barevné papíry, krepové papíry, nějaké látky, případně jehlu a nitě na šití, pruženku (tenká guma) a třeba alobal k výrobě koruny pro prince, princeznu nebo krále. Použít můžete i barvičky na obličej a tělo, které jsou netoxické a lehce omyvatelné. Jednoduše si s nimi dotvoříte kostým a masku k plné dokonalosti a spokojenosti. Vše potřebné zakoupíte v papírnictví, látkách nebo galanterii. Možné je vybírat i na internetu. Zbývá už jen dobrý nápad na masku a kostým – nějakou pohádkovou bytost, zvíře nebo hrdinu z oblíbeného filmu, a pak se s chutí pustit do tvoření.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup