Může být půjčka oproti nemovitosti ihned vyřízená?

Asi není potřeba říkat, že se v posledních letech trh s nejrůznějšími půjčkami značně rozrostl. Je to dáno samozřejmě především tím, že je o ně skutečně velký zájem, ale také obchodní taktikou prodejců. Ti používají mnoho reklamních triků, jak nás nalákat zrovna k té jejich půjčce.

Jednou z běžných praktik je představení určité výhody, která ve skutečnosti až takovou výhodou není. Sem patří například okamžité vyřízení vaší žádosti. Slyšíme to v reklamách neustále, že během pěti minut budeme mít peníze na účtu. Funguje to tak ale u všech typů?

rostoucí dluhy z půjček

Častou otázkou je i to, zda může být i půjčka oproti nemovitosti ihned schválená. Koneckonců, zde jde obvykle o větší částky peněz, dalo by se tedy předpokládat, že schvalovací proces bude náročnější. Vzít v úvahu je také potřeba fakt, že se poskytovatel musí ujistit, zda hodnota zastavované nemovitosti skutečně odpovídá půjčené částce.

I z tohoto důvodu můžeme být překvapeni, když zjistíme, že i zde je tento proces poměrně rychlý. Veškeré potřebné informace je totiž možné najít v katastru nemovitostí, a co se převodu na účet týče, tam příliš nezáleží na tom, o jak velkou částku se jedná.

předávání peněz

To vše se nám může zdát jako velká výhoda – například si chceme něco koupit, díky internetu v mobilním telefonu si vyřídíme půjčku a z obchodu můžeme odejít již s danou věcí. Ovšem má to také svou stinnou stránku, kterou si většina z nás neuvědomuje.

Faktem totiž je, že tento způsob podporuje impulzivní nakupování. Stačí se zamyslet: opravdu byste si daný předmět koupili, kdybyste museli jít domů a našetřit si na něj, případně složitě vyřizovat úvěr klasickým způsobem? Nebo byste se dokázali bez něj obejít?

Samozřejmě není v žádném případě na škodu, pokud si sem tam koupíme nějakou zbytečnost sobě pro radost. Vždy je přitom však potřeba mít na paměti vlastní finanční možnosti. Věřte totiž, že dostat se do dluhů za to rozhodně nestojí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup