Náročné mužské sporty

Snad nejrychlejší a nejvyšší dávku adrenalinu dosahují muži, kteří si jako dominantní sportovní aktivitu zvolí box. Který vznikl už ve třetím tisíciletí před naším letopočtem. A dodnes si v něm muži vybíjejí lovecký instinkt. Pravidel boxu je mnoho. Od určeného typu rukavic po různost bodování rozhodčích přímo v ringu. Metou každého boxera je vítězná bitva svedená před vyprodaným stadionem. Rovněž dřevorubectví si vybírají muži, kteří sázejí na vytrvalost, obratnost a dostatek fyzické síly. Dřevorubecký sport je stále více populární. Především mezi muži. Ženám je závodění prozatím zakázáno.

Hráči

Dřevorubci používají jako svůj nástroj buď sekeru. Nebo jednoruční pilu. V několika disciplínách, které musí být zvládnuty nejen v požadované kvalitě, ale rozhodujícím faktorem bývá i čas. Pro fanoušky těchto závodů je jako bonus prostředí, ve kterém bývají organizovány. Ve většině případů je to příroda, ve které panuje přátelská atmosféra. Americký fotbal si rovněž vybírají muži, kteří rádi provozují tvrdé sporty. Jak jeho název napovídá, přišel k nám z Ameriky. A získává si čím dál tím víc zájemců. Pravidla jsou jednoduchá. Jedenáct hráčů se snaží dostat oválný míč do brány protivníka. A využívají se k tomu veškeré schopnosti a možnosti. Což dokáže opravdu jenom malé procento mužů. Ale pokud se tomuto způsobu hry přizpůsobí, vrací se na hřiště často. A rádi. Ragby je jeho obdobou. S jediným rozdílem. Dresy hráčů nemají žádné ochranné vycpávky.

Trénink

A tak během hry často dochází ke zranění. Ať už je to ztráta zubů či krvavý šrám. Což tyto svalnaté muže neodradí. Tato týmová sportovní aktivita přináší nejen dobrou fyzickou kondici, ale i i trvalá a pevná přátelství. Zápasy Sumo jsou sice nejoblíbenějším sportem v Japonsku, ale i v našich končinách v něm našli sportovní zalíbení muži s vyšší váhou. Trénink je dlouhodobý a probíhá ve vyznačeném kruhu. Ze kterého se snaží zápasníci jeden druhého vytlačit. Sumo je náročné na přesně cílené pohyby a je nutné se soustředit na každý pohyb soupeře. Mužská síla je tu demonstrována v celé kráse.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup