Jaké jsou zdravotní benefity hlohu?


Hloh je velmi krásná rostlina. Je dost možné, že jste ji někdy měli i doma ve váze, jelikož může být ozdobou v jarním až začátku letního období. Jejich pronikavá vůně vás pohladí po duši a přinese vám předvěst teplých dnů a krásného počasí. Hloh se sbírá hned po tom, co rozkvete, jelikož pro léčivé účinky jsou nejdůležitější jeho květy. Ty se po sběru usuší a poté dále zpracování. Nejen skvělé léčivé účinky, ale také vynikající chuť má čaj z hlohu. Pokud chcete ochutnat kvalitní čaj z této bylinky, doporučujeme čaj hloh Darka shop.

hloh

Jaké má hloh léčivé účinky na naše tělo?

Hloh má úžasné účinky zejména na naše srdce. Dokáže zvýšit jeho prokrvení o několik desítek procent. Prokrvení srdce a cév je velmi důležité z hlediska prevence aterosklerózy, infarktu myokardu a také cévní mozkové příhody. Povzbuzuje také srdce k silnější činnosti. Musíte ale vědět, že hloh není jako tabletka, kterou spolknete a začne účinkovat okamžitě. Účinky se dostaví spíše pozvolna. Proto je důležité konzumovat hloh v nějaké formě pravidelně. K tomu je právě nejlepší čaj z těchto květů.

Dokáže také do určité míry stabilizovat, nebo napomoci při léčbě arytmie nebo utišit pocity hlasitého bušení srdce.

kytka

S jeho účinkem na srdce souvisí i to, že je vhodný pro ty, kteří trpí vysokým tlakem. Kromě účinků na srdce může dopomoci i lidem, kteří trpí problémy se spánkem. Jestli trpíte nespavostí, hloh vám může pomoci, stejně jako další bylinky. Na nespavost je skvělá také meduňka či levandule. Kromě potíží se spánkem dokáže uklidnit i rozjitřené nervy. Napomáhá při pocitech úzkosti, při velkém stresu nebo pokud jste příliš nervózní. Dejte si šálek hlohu třeba ve chvíli, kdy vás čeká nějaká prezentace před lidmi a jste kvůli tomu nervózní.Jak vidíte, hloh má mnoho skvělých účinků, a to především na naše srdce. Pozor ale, léky na srdce a hloh se kombinovat nesmí.