Nezapomínáte na spotřebiče?


Naši prarodiče ještě vyrůstali v době, kdy nebyly domácí spotřebiče tak běžné a rozšířené jako dnes. A ty co existovaly, rozhodně nenabízely tolik funkcí jako ty dnešní. Dříve byli lidé rádi že mají lednici a vysavač, ale my máme dnes na výběr spoustu produktů, které nám umí pomoct nejen s vařením, ale i s úklidem. Ušetří nám spoustu času, a dokonce jsou schopné některé z nich pracovat i samostatně. I vy máte možná doma robotický vysavač, který se stal hitem posledních let.

praní pračka

Udělají to za nás
Velice populárním spotřebičem je bezesporu myčka nádobí. Ta dokáže ušetřit opravdu hodně času a dokáže si poradit s mnohdy velice špinavým nádobím. Stačí jen nádobí vhodně naskládat dovnitř a použít vhodný program. Základem úspěchu je ale kvalitní tableta nebo gel. A i bez automatické pračky si už nejspíš nikdo neumí představit život. Je opravdu úžasné že stačí naskládat prádlo a zmáčknout tlačítko a pračka sama vypere.

Jen málokdo si ale uvědomuje že když pračka pere naše špinavé prádlo, sama se tím znečistí. Mnoho lidí není zvyklých spotřebiče vůbec čistit a o této nutnosti se začíná mluvit až v posledních pár měsících. Mnoho lidí se nestačilo divit, když pračku otevřeli a vyndali filtr. Zajímá vás jak vyčistit pračku Modryzralok.cz? Existuje víc možností. Vzhledem k ekologii mnoho úklidových firem prosazuje používání přírodních čistidel a látek, ale pozor na to. Pokud byste použili příliš vysokou koncentraci například populárního bílého octa, mohlo by to pračku zničit. Raději sáhněte po osvědčené klasice.

čištění sprej

  1. Vyjměte dávkovač na prášek a pořádně ho vyčistěte, nejspíš budete potřebovat i kartáček na zanesené vrstvy zaschlého prášku.
  2. Pokud jdou vyndat plastové části z bubnu, určitě to udělejte, i za nimi se bude usazovat spousta nečistot.
  3. Hadříkem a dezinfekcí vyčistěte buben pračky i dvířka a nezapomeňte na gumové těsnění.
  4. Vyjměte spodní filtr, vypusťte vodu a filtr důkladně vyčistěte.
  5. Nakonec dejte do bubnu čistič praček a podle návodu zapněte pračku bez prádla.

Tento postup byste měli opakovat každý měsíc, jedině tak bude vaše prádlo stále čisté a voňavé.